Przeczytaj zanim kupisz – te bagażniki samochodowe warto wziąć pod uwagę

Wybór bagażników samochodowych jest imponujący. Producenci oferują zarówno uniwersalne boxy dachowe do przewożenia różnego rodzaju bagażów, jak również typowe bagażniki do transportowania sprzętu sportowego. Zanim wybierzesz wariant dla siebie, przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, które produkty warto wziąć pod uwagę.

Podróżowanie samochodem to często wyzwanie przede wszystkim organizacyjne. Spakowanie bagaży bywa łamigłówką, a niejednokrotnie zmusza pasażerów do podróżowania w mało komfortowych warunkach. Warto pamiętać, że rozplanowanie przestrzeni w samochodzie jest ważne również ze względów bezpieczeństwa. Kierowcy często zapominają, że priorytetem jest dobra widoczność i zasłaniają tylną szybę kolejnymi torbami czy walizkami. Jak rozwiązać problem niedomykającej się klapy bagażnika? Wybór autoboxów, platform lub uchwytów nie tylko zwiększy ładowność pojazdu, ale także wpłynie pozytywnie na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Rodzaje bagażników

Wśród najpopularniejszych bagażników samochodowych, które najczęściej spotykasz na drogach należy wyróżnić modele do przewożenia sprzętu sportowego oraz bagaży. W ofercie sklepów zajmujących się sprzedażą wyposażenia dodatkowego do pojazdów znajdziesz:

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie konkretnego produktu zastanów się, w jakim celu jest Ci potrzebny bagażnik samochodowy. Chcesz zabierać rodzinę na dalsze wycieczki rowerowe? Odkrywać nowe spływy kajakowe? Zadbać o to, aby narty nie obijały się o siebie w transporcie? A może po prostu zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania plecaków, toreb czy zakupów? Kiedy zdecydujesz o przeznaczeniu bagażnika możesz rozpocząć poszukiwania idealnego modelu, dopasowanego do auta i Twoich potrzeb.

Co wybrać?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaki bagażnik samochodowy będzie najlepszy. Wszystko zależy od tego, jakim autem jeździsz, jak daleko podróżujesz, ile osób i bagażu zamierzasz przewozić i co będziesz transportował. Wybierając jednak wyposażenie dodatkowe auta warto przyjrzeć się bliżej propozycjom renomowanych i rozpoznawalnych na całym świecie producentów:

  1. Thule – bagażniki i uchwyty sygnowane logo tej marki są synonimem klasy, jakości i bezpieczeństwa. Szwedzki producent dba o zróżnicowane potrzeby kierowców, oddając do ich dyspozycji boxy dachowe, bagażniki bazowe, bagażniki do przewożenia nart, kajaków, rowerów i innego sprzętu sportowego. Firma wspiera ludzi żyjących aktywnie, pomaga im bezpiecznie i wygodnie pokonywać kilometry, aby mogli wypoczywać tak, jak lubią.
  2. Inter Pack – polski producent, którego misją jest rozwijanie i dostarczanie wygodnych rozwiązań transportowych. Co to oznacza? W ofercie firmy znajdziesz bezpieczne i atrakcyjne cenowo bagażniki i boxy dachowe, bagażniki do przewożenia nart i rowerów oraz akcesoria niezbędne do ich zamontowania.
  3. Sportac – firma produkująca boxy oraz bagażniki samochodowe wyróżniające się nowoczesnym designem oraz funkcjonalnością. Aerodynamiczny kształt produktów harmonizuje z większością popularnych na rynku modeli samochodów, dzięki czemu bez trudu dopasujesz je do swojego pojazdu.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o tym, jaki bagażnik samochodowy wybrać skonsultuj się z profesjonalnym doradcą klienta w sklepie internetowym lub stacjonarnym.