Najlepsze bagażniki samochodowe – te modele warto rozważyć

Bagażniki dachoweZanim kupisz dodatkowe wyposażenie do swojego samochodu przeglądasz wiele ofert w poszukiwaniu najlepszego produktu. Kiedy chcesz kupić bagażniki dachowe oprócz aspektów wizualnych powinieneś zwrócić uwagę również na parametry techniczne. Na rynku dostępnych jest wiele bagażników, dlatego warto przeczytać ten tekst, aby wybrać produkt najlepszy dla swoich potrzeb i rodzaju przewożonych ładunków.

Do czego potrzebny Ci dodatkowy bagażnik? Co sprawia, że przestrzeń wewnątrz Twojego samochodu przestaje być wystarczająca? To podstawowe pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć zanim przystąpisz do poszukiwań. Pomogą ukierunkować Twoją uwagę na uniwersalne boxy dachowe lub specjalistyczne uchwyty do przewozu sprzętu sportowego. Zdefiniuj czego szukasz, uwzględniając także dostępny budżet oraz typ samochodu.

Rodzaje bagażników dachowych

Warto zacząć od skategoryzowania bagażników dachowych dostępnych na rynku. Dzięki krótkiemu przewodnikowi dowiesz się, co masz do wyboru i kiedy rekomendowane jest zakupienie konkretnego bagażnika.

 1. Boxy dachowe – zwane również skrzyniami lub kuframi. Popularne rozwiązanie dla zmotoryzowanych, którzy chcą przewozić uniwersalne ładunki (walizki, plecaki) lub narty i deski snowboardowe. Na rynku dostępne są bagażniki o różnej długości, pojemności i ładowności. Największe w wersji XL zmieszczą nawet 600 litrów bagażu.
  Kto powinien wybrać boxy dachowe? Jeżeli zależy Ci na ochronie przewożonych bagażów przed słońcem czy deszczem i gdy chcesz transportować nie tylko narty, ale także uniwersalne ładunki, rozważ to rozwiązanie.
 2. Bagażniki rowerowe na hak ze światłami, na hak nożycowe, na dach za ramę, na dach za widelec, na tylną klapę, na koło zapasowe – rowerzyści mają naprawdę dużo opcji do wyboru. Jeżeli chcesz bezpiecznie i stabilnie przewozić swój jednoślad postaw na nowoczesne rozwiązania z intuicyjnym systemem zapinania. Bagażniki montowane z tyłu pojazdu mogą ograniczać widoczność, ale nie powodują takich oporów jak te dachowe.
  Jaki bagażnik rowerowy wybrać? Najsolidniejsza jest platforma ze światłami, ale jeśli szukasz rozwiązań tańszych spróbuj dopasować do swojego auta bagażnik na hak lub na dach. W przypadku wybrania drugiej opcji pamiętaj o konieczności doposażenia pojazdu w bagażnik bazowy.
 3. Bagażniki na narty – do przewozu nart lub desek możesz używać uniwersalnego boxu dachowego lub postawić na uchwyty instalowane na bagażniki bazowe.
  Na co się zdecydować? Wybór zamykanego boxu skutecznie ochroni Twój sprzęt sportowy przed zanieczyszczeniem w transporcie, ale uchwyty będą solidnie trzymały każdą parę nart. Do ich montażu nie potrzebujesz narzędzi.
 4. Uchwyty do przewozu sprzętu wodnego. Wybierając odpowiedni bagażnik możesz przewozić nawet problematyczny bagaż, w tym kajaki, kanoe, SUP, deski surfingowe i windsurfingowe. Bagażnik mocowany jest na dachu.

Nasze typy bagażników z każdej kategorii

Wiesz już, która kategoria produktów jest dla Ciebie? Czas znaleźć najlepszy bagażnik do przewozu sprzętu sportowego. Poniżej nasze subiektywne zestawienie topowych produktów z każdej kategorii. Jeżeli zdecydujesz się na zakup któregoś z nich, pamiętaj, aby w pierwszej kolejności sprawdzić jego kompatybilność z Twoim samochodem.

 1. Boxy dachoweThule Motion XT XXL Black Glossy aerodynamiczny i łatwy w obsłudze bagażnik o pojemności aż 610 litrów. Innowacyjne systemy pomagają w prawidłowym montażu ora obsłudze kufra.
 2. Bagażniki roweroweACTIVE BIKE 3 platforma ze stali i aluminium, lekka, pojemna, a zarazem bezpieczna. Możesz przewozić nią tradycyjne jednoślady, rowery elektryczne lub fat bike. Posiada pełne oświetlenie, w tym m.in. kierunkowskazy, światła wsteczne czy przeciwmgielne.
 3. Bagażniki na narty – uchwyt na 4 pary nart Thule Snowpack M Black – bagażnik dachowy z systemem sprężynowym, który umożliwi przewożenie na dachu snowboardów oraz nart. Montaż odbywa się bez użycia narzędzi, a do obsługi nie musisz nawet ściągać rękawic.
 4. Uchwyty do przewozu sprzętu wodnego – uchwyt na kajak Thule Hydroglide z wbudowanym wspomaganiem ładowania.

Chcesz porównać więcej modeli? To dobry pomysł, aby przejrzeć ofertę kompleksowo zaopatrzonego sklepu internetowego lub stacjonarnego i skorzystać z doświadczenia sprzedawcy. Najlepszy bagażnik to taki, który pozwoli Ci podróżować bezpiecznie, bez przykrych niespodzianek czy uszkodzeń mechanicznych ładunków i auta.