Kupujesz auto? Wielkość bagażnika nie ma znaczenia

Moc silnika, pojemność, przebieg, stan techniczny, walory wizualne. Kupując samochód bierzesz pod uwagę kilka czynników, które są ważne dla komfortowej oraz bezpiecznej jazdy. Nie bez znaczenia pozostaje wielkość bagażnika. Jest ona szczególnie ważna dla osób lubiących podróże i sport. Czy jednak mała pojemność powinna przekreślać zakup wymarzonego pojazdu?

Zazwyczaj kupując samochód, masz wobec niego konkretne oczekiwania. Kolor karoserii, przebieg, rodzaj nadwozia i paliwa, silnik oraz napęd. Ergonomia wnętrza jest równie ważna jak stan techniczny pojazdu, jednak nie zawsze odpowiada potrzebom wymagających. Problemem jest zazwyczaj niewielka ładowność i ograniczona ilość miejsca w bagażniku szczególnie ważna podczas dalszych wojaży. Na szczęście mniejsze auto wcale nie musi oznaczać rezygnacji z wypraw o charakterze sportowym czy rekreacyjnym z rodziną i znajomymi. Znamy sposób na to jak szybko zwiększyć pojemność – doposażenie kupowanego auta w bagażnik samochodowy rozwiąże problem i przywróci komfort jazdy.

Po pierwsze – wygoda

Aby pokonywanie kolejnych kilometrów nie było uciążliwe trzeba zadbać o odpowiedni klimat wnętrza. Nawet w dużych bagażnikach możesz nie zmieścić walizek, toreb czy sprzętu rowerowego o nietypowych gabarytach. Dlatego zanim podejmiesz wyzwanie ergonomicznego spakowania wszelkich niezbędnych elementów, zastanów się, czy chcesz narażać poszczególne przedmioty na uszkodzenia, a podróżnych na jazdę w niewygodzie. Zdrętwiałe nogi czy bolący kręgosłup to efekt długotrwałego przebywania w jednej pozycji, którą wymuszają wszechobecne bagaże.

Po drugie – bezpieczeństwo

Przeładowane auto ma kiepską cyrkulację powietrza, co znacznie obniża koncentrację kierowcy. Upchnięte bagaże często ograniczają widoczność, wyłączając z użytku lusterko wsteczne oraz tylnią szybę pojazdu – elementy niezastąpione podczas cofania czy parkowania.

Jeżeli bezpieczeństwo jest dla Ciebie ważne wybierz bagażniki samochodowe, które spełniają wszelkie normy i posiadają odpowiednie certyfikaty (np. TÜV). Tylko takie modele są prawnie dopuszczone do sprzedaży i gwarantują podróż bez niemiłych niespodzianek.

Polecane są:

  • autoboxy i bagażniki montowane na dachu – w żaden sposób nie ograniczają widoczności, aerodynamiczny kształt zapewnia minimalne opory powietrza, dzięki czemu jadąc z maksymalną prędkością 130km/h praktycznie zapominasz o ich istnieniu,
  • platformy ze światłami – uznawana za jeden z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych bagażników dachowych. Choć może ograniczać widoczność z tyłu to jednak podróżując autem wyposażonym w oświetloną platformę jesteś dobrze widoczny na drodze, rowery stoją stabilne w dedykowanych rynienkach, nie zasłaniając jednocześnie rejestracji.

Stabilnie zamontowany sprzęt sportowy gwarantuje bezpieczeństwo w drodze. A podczas postojów? Wybieraj bagażniki, które są zamykane lub wyposażone w systemy antykradzieżowe uniemożliwiające złodziejom przywłaszczenie Twojej własności. Renomowani producenci dbają o montaż wysokiej klasy zamków centralnych czy wielomiejscowego ryglowania oraz wytrzymałe materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Po trzecie – nieograniczone możliwości

Świadomość tego, że możesz wybrać się w podróż i zabrać ze sobą własny sprzęt sportowy jest ważna dla osób, które żyją aktywnie i nie lubią ograniczeń. Możliwość odkrywania nowych tras rowerowych, spływów, akwenów, udział w zgrupowaniach, treningach czy zawodach, wyjazd na ferie w góry – teraz pokonywanie kilometrów z dodatkowym wyposażeniem na dachu lub tylnej klapie pojazdu przestaje być problemem. Środek auta pozostaje do dyspozycji kierowcy i pasażerów, a bagaże stabilnie i bezpiecznie przewożone są na zewnątrz auta.